HAKKIMIZDA

KATEGORİLER

DUYURULAR
RÜYA YORUMLARI
FAYDALI BİLGİLER
SORUN SÖYLEYELİM
KİTAP LİSTESİ
İLETİŞİM


SATANİST KİMDİR?

Son üç-dört yıldır zaman zaman intihar ve cinayetlerle gündeme gelen,toplumu derinden sarsan bazı olaylarla karşılaşıyoruz Bu olayların başında kendilerine ”Satanist” denilen bazı çocuk yaştaki gençlerin bulunmasıdır. Her olayda Satanist’lerin gölgesi aranmaya başladı. Dolayısıyla bu olaylar herkese şu soruları  hatırlatıyor.

Bu olay Satanist’lerin işi mi?

Kimdir bu Satanist’ler?

Amaçları nedir?

      Bunlara kimler ilgi duyuyor? gibi benzer sorular sorulmaktadır. Bende soruyorum kendi kendime, gerçekten bu Satanist’ler kimdir? cevabını aramaya başladım.

      İşte bu merakımı gidermek için Ansiklopedileri karıştırdım doyurucu bir bilgiye ulaşamadım. Doğrusunu söyleyecek olursak elimin altında bunlarla ilgili bir kitap da yoktu. Sadece TV ve gazetelerdeki bilgilerle bilgilenmiştim. Bu bilgiler ise bana yeterli değildir,daha fazlasını öğrenmeliyim diye düşündüm. Hemen zamanımızın en iyi bilgiye ulaşma kaynağı olan İnternet’e koştum. İnternet sayfaları arasında şöyle bir gezinti yaptım. Arama motorlarından birine “Satanizm” yazıp Entırladım. Karşıma “Satanizm”le ilgili yüzlerce site  çıktı. Bunların  büyük çoğunluğu yabancı sitelerdi. İngilizce-Almanca-Rusça v.b siteler. İlgimi çekenleri hemen disketlere kopyaladım. Bazılarının çıktılarını aldım. Hepsini tek tek inceleyip anlamaya çalıştım. Dedim ki bu öğrendiklerimi okuyucularımla paylaşmam lazım. Oturdum bilgisayarın başına başladım yazmaya. Ancak konu çok  önemli olduğu için bir köşe yazısının sınırlarına sığmayacak kadar uzun ve derindi. Bu konuyla ilgili yazıyı birkaç bölümde yazayım diye kendi kendime mırıldandım. Başladım yazmaya. İşte yazımın bu ilk bölümünde “Satanizm”in anlamı üzerinde durmak olacak.

Satanizm;Şeytana tapma yada şeytanı tanrı kabul etme,mutlak kötülüğün temsilcisine ibadet etme manasına gelir.